اجاره كولر گازی

نویسنده: اجاره كولر گازی

مصرف برق در اجاره کولر گازی چگونه است؟

مصرف برق در اجاره کولر گازی چه اهمیتی دارد؟

اجاره کولر گازی راهکار مناسبی برای رفع نیاز به تهویه مطبوع در فصول گرم سال می‌باشد. مصرف برق کولر گازی ممکن است برای برخی افراد مهم باشد.

برخلاف تبلیغات منفی، کولرگازی با توجه به راندمان و کارایی بالایی که دارد دستگاه پرمصرفی نیست و فقط نیاز به برق دارد که شما می توانید یک مدل کم مصرف با راندمان بالا را انتخاب نمایید. کولرهای آبی علاوه بر برق از آب نیز استفاده می کند کولرهای آبی فضا اشغال کرده و با خود آلودگی و صدا را به فضا می آورند و هیچ گونه امکاناتی که کولرگازی دارد را ندارند لذا اجاره کولر گازی توصیه می شود.

انواع مختلف برای اجاره کولر گازی

۱- پنجره ای

۲- پرتابل ( قابل حمل )

۳- اسپلیت های ( دوتکه ای )

اسپلیت ها انواع مختلف دارند:

۱- ایستاده

۲- دیواری

۳- کانالی ( داکتی )

۴- سقفی زمینی ( زیرسقفی )

اسپلیت نوع دیواری با بیشترین کارایی و فروش در محیط های مسکونی و اداری کوچک نصب می شود و از ظرفیت 7000 تا 36000 بی تی یو برساعت وجود دارد.

از برچسب انرژی بر روی کولرگازی چه می دانید:

در رده بندی انرژی ایران 7 دسته دستگاه برقی وجود دارد که از A تا G تقسیم می شود که کم مصرف ترین A و G پرمصرفترین است رده انرژی A و B بهترین نوع هستند البته دستگاه های با رتبه بالاتر مانند +A و ++A نیز وجود دارند

۱- وات مصرفی دستگاه که باید کم باشد.

۲- آمپر مصرفی که باید کم باشد دربرخی کاتالوگ ها فقط وات مصرفی نوشته می شود که باید آن عدد ( وات مصرفی ) بر220 تقسیم نمایید تا آمپر مصرفی دستگاه تعیین شود.

۳- نرخ بازدهی انرژی (EER) مهم است: که این نرخ هر چه عدد بالاتری باشد نشان دهنده این است که دستگاه بهتر است این عدد از تقسیم وات ظرفیت بر وات مصرفی بوجود می آید و باید بین 2.20 تا 3.20 و بالاتر باشد برای برچسب A عددEER 3.20 و بالاتر و برای برچسب B نرخEER بازده انرژی باید بین 3.00 تا 3.20 باشد…در واقع مهم میزان بالای این عدد مهم است نه صرفا وات یا آمپر فقط.

نقش مناطق آب و هوایی بر روی مصرف برق در اجاره کولر گازی:

۱- معتدل

۲- سردسیر

۳- گرم و مرطوب ( حاره ای یا تروپیکال )

واردات کولرگازی در ایران بیشتر برای مناطق معتدل یا گرم است که نوع معتدلT1 تا دمای 43 درجه و نوع حاره ایT3 تا دمای 52 درجه سانتی گراد کار می کند. دستگاه می تواند در نوع حاره ای سرد و گرم تولید شود. البته کمپرسور های جدید حاره ای ال جی برای 60 درجه دمای بیرون نیز قابلیت کارکرد دارند.

خصوصیات یک کولرگازی اسپلیت:

۱- مجهز به فیلتر تصفیه هوا

۲- رطوبت گیری

۳- سرمایش بی نظیر

۴- ریموت کنترل دستی یا دیواری

۵- زیبا و دکوراتیو

۶- مجهز به فیلترتصفیه هوا

۷- کارایی بالا

۸- گردش خودکار هوا

دسته‌ها

درباره نویسنده: